Роман Грищук
2023 рік
Звіт народного депутата України
Європейська інтеграція
14 грудня 2023 року Європейська рада вирішила розпочати переговори щодо вступу України до Європейського Союзу.
Це стало можливим завдяки виконанню Парламентом вимог щодо синхронізації законодавства та умов для початку переговорів.
Я підтримував всі євроінтеграційні закони і став співавтором одного з них.
Повноцінне членство в Європейському Союзі — майбутнє нашої країни. Депутати мають інклюзивно адаптувати законодавство до вимог ЄС.
Алея пам'яті
Ми маємо вічно пам’ятати тих, завдяки кому можемо жити.
Алея пам'яті мешканців Солом'янського району була створена за ініціативою родин загиблих героїв.
Алея вшановує пам'ять 48 захисників та захисниць, мешканців Солом’янського району, що загинули під час російсько-української війни.
На алеї присутні прізвища та коротка біографія кожного з героїв. Алея слугуватиме місцем вшанування всіх героїв, які віддали свої життя за свободу та незалежність України.
НАТО
У 2023 мене було обрано членом постійної делегації Верховної Ради України до Парламентської асамблеї НАТО.
Робота в рамках Асамблеї — це захист та просування інтересів України на найвищому парламентському рівні: делегація працює над підготовкою резолюцій, більша частина яких — підтримка нашої держави у війні з росією.
В процесі підготовки резолюції ПА НАТО про вплив російської агресії на світову продовольчу безпеку неодноразово акцентував на тому, що москва використовує продовольство як зброю не вперше — понад 90 років тому кремль вчинив геноцид українського народу, організувавши Голодомор.
Також під час підготовки резолюції про інформаційну безпеку і поширення фейків працював над тим, щоб проксі кремля — російську-православну церкву — згадали як повноцінну зброю в арсеналі розповсюдження російської пропаганди.
Велика частина роботи — це двосторонні переговори з депутатами країн НАТО та керівництвом альянсу, які направлені на просування нашого членства в НАТО та військову допомогу України на цей момент.
Підтримка киян під час війни
В умовах війни важливо підтримувати киян, які постраждали внаслідок російської агресії.
Разом з Українським Червоним Хрестом організували допомогу для мешканців Солом’янського району, що постраждали внаслідок російських атак 31 грудня 2022 року та 8 травня 2023 року.
У 169 квартирах в 28 житлових будинках району проведено заміну вікон. Крім того, продовжуємо працювати над покращенням стану укриттів та забезпеченням доступу до них для осіб з інвалідністю.
Допомога постраждалим регіонам
Відновлення життя в громадах Київщини після звільнення від окупанта.
В рамках соціального проєкту One Heart від ізраїльського благодійного фонду “Lev Echad” та спільно з волонтерами БФ "Солом'янські котики" забезпечив генераторами потреби понад 30 сімей, домівки яких пошкоджено внаслідок воєнних дій, зокрема з Бородянки та Гостомеля.
Також передали генератори Пластовому Вишкільному Центру в м. Буча, NAU HUB, Київській лікарні №6 та майстерні Ostriv Lab.
Уроки тайського боксу для дітей ВПО
Діткам, які вимушено покинули свої домівки, потрібна адаптація на новому місці.
Разом з благодійним фондом "Солом'янські котики" та чемпіоном Європи з тайського боксу Ростиславом Карпичем організували безкоштовні уроки з тайського боксу.
До ініціативи долучилось понад 40 дітей від 3 до 17 років.
Як проходять тренування можна подивитись за посиланням.
Освіта на деокупованих територіях
Ми маємо бути готовими до відновлення освітнього процесу на окупованих територіях після їх звільнення.
Цій темі я приділяв найбільше уваги в цьому році.
Разом з Представництвом Президента України в АР Крим розробили та провели через Парламент важливий законопроєкт про визнання знань, здобутих під час окупації.
Разом з командою аналітиків БО БФ «Солом'янські котики» за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID "Зміцнення громадської довіри (UCBI)" підготували Зелену книгу з відновлення освітнього процесу на деокупованих територіях.
Її мета — проаналізувати наслідки тимчасової окупації територій для української системи освіти та наявний досвід відновлення освітнього процесу на деокупованих територіях задля розробки пропозицій щодо політики для держави.
Із Зеленою книгою можна ознайомитись за посиланням: https://analytics.kittysoloma.org
Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння ввезенню на територію України безпілотних літальних апаратів та деяких інших товарів
Звільнення від оподаткування ПДВ та ввізним митом БПЛА, оптичних прицілів, коліматорних прицілів (коліматорів), прицілів нічного бачення або тепловізійних прицілів, тепловізійних біноклів та монокулярів, приладів нічного бачення (біноклі та монокуляри), переносних радіостанцій, що ввозяться на митну територію України, у тому числі переміщуються (пересилаються) на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.
Проєкт закону №9046 про внесення змін до Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо обов’язкових результатів навчання
Запровадження обов’язкової державної підсумкової атестації з української мови, математики, а після здобуття базової та профільної середньої освіти — також з історії України та іноземної мови.
Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення порядку ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги
Спільно з робочою групою напрацьовано законопроєкт про вдосконалення правового регулювання операцій з гуманітарною допомогою: зафіксовано на рівні закону спрощений декларативний порядок визнання товарів (робіт, послуг) гуманітарною допомогою під час війни, удосконалено систему обліку та звітування про розподіл гуманітарної допомоги з використанням електронних систем (до їх впровадження волонтерські організації звільнені від такого звітування), легалізовано процедуру передачі транспортних засобів військовослужбовцям та визнання гуманітарною допомогою фактично придбаних на платних засадах товарів за кордоном.
Про звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення товарів для потреб виробництва та/або ремонту безпілотних систем
Звільняються від оподаткування ПДВ та ввізним митом операції з ввезення на митну територію України складових (матеріалів, вузлів, агрегатів, устаткування та комплектувальних виробів) безпілотних систем задля сприяння розвитку виробництва та ремонту БПЛА.
Коли ми кажемо, що Крим – це Україна, що Донбас – це Україна, ми розуміємо, що це наші території, і на тих наших територіях живуть наші люди.
Ми не можемо казати, що всі, хто живуть під окупацією, попали під вплив російської пропаганди чи що вони всі колаборанти.
Ні, це наші громадяни.
З 14-го року лише 4% дітей з Криму вступили до закладів вищої освіти України.
Це тому що, можливо, у нас недосконала політика. Там набагато більше людей проукраїнських, які б обирали Україну.
Проєкт закону №9276 про звільнення від оподаткування ввізним митом товарів для потреб виробництва та/або ремонту безпілотних систем
Звільняються від оподаткування ПДВ та ввізним митом операції з ввезення на митну територію України складових (матеріалів, вузлів, агрегатів, устаткування та комплектувальних виробів) безпілотних систем задля сприяння розвитку виробництва та ремонту БПЛА.
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану
Законопроєктом передбачено збільшення термінів відпусток для військовослужбовців до 30 календарних днів та додаткових 10 днів за сімейними обставинами, обов’язкове проходження базової військової підготовки не менш як 1 місяць для мобілізованих, переведення строковиків за їх бажанням на військову службу під час мобілізації, встановлення державної гарантії для військовослужбовців, залучених до бойових дій та оборони, на додаткову щомісячну грошову виплату від 30000 до 100000 гривень у встановленому урядом порядку.
Про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану
Законопроєктом передбачено відновлення подання відповідних декларацій та проведення спеціальної перевірки, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», та перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади», під час дії воєнного стану, а також спрощення порядку подання відповідних декларацій.
Про посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб
Законопроєктом передбачено удосконалення механізмів виплати компенсації за невикористані під час дії воєнного стану дні відпусток, в тому числі у разі загибелі (смерті) військовослужбовців та поліцейських, виплати одноразової допомоги при звільненні з військової служби, виплати грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейським, які потрапили у полон, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, або захоплених заручниками, а також інтернованим у нейтральних державах або зниклих безвісти за особливих обставин, в тому числі членам їх сімей.
Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України
Законопроєкт передбачає відновлення можливості проходження атестації для визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, незалежно від дати початку здобуття освіти: на рівні загальної середньої освіти — шляхом проходження річного оцінювання або державної підсумкової атестації; на рівні професійної, фахової передвищої або вищої освіти — шляхом проходження атестації у встановленому порядку, але не більш як 75% загального обсягу освітньої програми, крім окремого переліку спеціальностей та магістерського рівня (за винятком фахівців медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування).